Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

04. lipnja 2011.

Sjajnom pobjedom u finalu nad Ivanićem 16:6, igrači Rukometne akademije Virovitica u Čakovcu su postali prvaci Hrvatske za uzrast 2000. godište i mlađi

Mladi rukometaši Rukometne akademije Virovitica, prvaci su Hrvatske za igrače rođene 2000. i mlađe koje se odigravalo u Čakovcu. Oni su u finalu bili bolji od Ivanića 16:6. Ekipu Rukometne akademije Virovitica vodio je trener Antonio Kufner uz Sašu Brabeca i Darka Kovačevića. Prije završnice Prvenstva, u Skupini B, Rukometna akademija Virovitica je sa 6 bodova osvojila drugo mjesto iza Matulja koji su imali stopostotni učinak. Nakon startnih poraza od Varteks Di Caprija 5:6, Matulja 5:14, Virovitičani su pobijedili Hrvatski dragovoljac 14:7, Dugo Selo 16:6 i u ključnom dvoboju za polufinale, Karlovca 18:7. U polufinalu, Rukometna akademija Virovitica svladala je Zagreb Croatia osiguranje 15:11, dok je u drugom polufinalu Ivanić svladao do tada neporažene Matulje 14:7. U finalu Virovitičani su glatko pobijedili Ivanić 16:6 i tako nakon velikog uspjeha virovitičke generacije 1998. i mlađe, koja je prošli mjesec u Metkoviću na Prvenstvu Hrvatske osvojila srebro, postali prvaci Hrvatske. U sedmorci Prvenstva Hrvatske u Čakovcu izabrana su trojica igrača Rukometne akademije Virovitica, odnosno, Noa Zečević, Dominik Sabo i Karlo Moslavac.