Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

07. lipnja 2012.

Uz nastup 24 ekipe s područja Republike Hrvatske održan je 2. KUP DVD-a Turnašica “Za Štefinu” – prijelazni pehar pripao je DVD Glavničica

Na poligonu kod Vatrogasnog doma u Turnašici, održan je 2. kup “Za Štefinu”. Odazvale su se 24 ekipa s područja RH. U regularnom dijelu natjecanja ostvareni su ovi rezultati: U kategoriji ŽENE B prvo mjesto osvojilo je DVD Vukosavljevica, 2. mjesto DVD Turnašica i 3. mjesto DVD Gradina. Slijedili su: DVD Velika Črešnjevica i DVD Ivanska. U kategoriji MUŠKI B 1. mjesto osvojilo je DVD Daruvar, 2. mjesto DVD Vukosavljevica i 3. mjesto DVD Velika Črešnjevica. U kategoriji ŽENE A 1. mjesto osvojilo je DVD Donja Gračenica, 2. mjesto DVD Zaprešić, 3. mjesto DVD Velika Črešnjevica i 4. mjesto DVD Vukosavljevica. Najbrojnija sa 12 ekipa bila je kategorija MUŠKI A. Najbolje vrijeme, bez greške i 1. mjesto osvojilo je DVD Glavničica. 2. mjesto DVD Bobovec, 3. mjesto DVD Paukovec. Slijedili su ih: DVD Vukosavljevica, Deanovec, Čazma, Turnašic II, Virje, Oštarije, Dinjevac, Sedlarica i Otrovanec. U super kupu snage su odmjerili: DVD Gračenica Ž i M DVD Glavničica, Paukovec, Vukosavljevica, Bobovec, Deanovec, Virje i Čazma. Prvo mjesto osvojilo je DVD Vukosavljevica. Druga je bila ekipa DVD Bobovec. Natjecanje su na dvije staze sudili glavni suci Neven Milanović i Zdravko Pokupić sa sucima: Tihomirom Strunjakom, Lilitom Grlica, Sašom Gregarom. Deanom Kurtanjekom, Tomislavom Uherom i Mladenom Šamu. Po završetku natjecateljskog dijela sve prisutne pozdravili su i čestitali na izvanredno dobrim rezultatima predsjednik DVD Turnašica Alojz Lach i zapovjednik Josip Nemet, koji su sa načelnikom općine Pitomača, Željkom Grgačićem, uručili pehare za 1. 2.i 3 mjesto u svim natjecateljskim kategorijama i diplome za učešće, svim natjecateljskim DVD-ima. Prijelazni pehar kupa “Za Štefinu” pripao je DVD Glavničica. U super kupu pehare su primili: DVD Bobovec za 2. mjesto, a 1. mjesto osvojilo je DVD Vukosavljvica “Vukovi”, kojima je pripala i novčanu nagradu od 500 kuna, dar pokrovitelja Jan Spider grupe Pitomača. Mladi vatrogasac, Stjepan Lach, član ekipe turnašičkih “Bisera”, pročitao je kratki životopis Stjepana Sulimanca, čije ime nosi KUP, dugogodišnjeg tajnika i prijatelja DVD-a Turnašica i prvog dopredsjednika Hrvatskog Sabora. Natjecanje je pratio i pohvalio izvanredne rezultate, u ime pokrovitelja, načelnik općine Pitomača, Željko Grgačić. Predsjednik VZŽ VP i VZO Pitomača, Željko Palković pohvalio je rad vatrogasaca VZO Pitomača, kao perjanice vatrogastva Virovitičko-podravske županije i čestitao DVD Turnašica na kvalitetno odrađenom kupu “Za Štefinu”. (www.pitomaca.hr, bm)