Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

06. kolovoza 2018.

Povodom 110 godina NK Virovitice, pred gotovo 1.000 gledatelja Dinamo je sa 2:0 prošao Vegeškom

Na Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, povodom 110 godina nogometnog kluba Virovitica pred gotovo 1.000 gledatelja odigrana je prijateljska utakmica. Na stadionu “Vegeška” u Virovitici gostovao je najtrofejniji hrvatski nogometni klub, Dinamo Zagreb koji je slavio 2:0.

Dinamo je poveo u 11. minuti kada je Jurilj povratnu loptu strpao u mrežu Virovitičana za 1:0. Priliku za izjednačenje Virovitičani su dobili u 53. minuti kada je Luka Duvnjak srušen u kaznenom prostoru gostiju, glavni sudac Matić odmah je pokazao na bijelu točku. Kapetan Nikola Suvajac, pucao je iznad gola i tako postao tragičarem utakmice.

Dinamo je tijekom cijele utakmice imao terensku nadmoć. Modri su srušili otpor domaćina tek u 85. minuti kada Kim Gju zabija gol glavom i postavlja konačnih 0:2.

Uvjerljivo najbolji pojedinac kod Modrih bio je Endri Čekići. Najbolji pojedinac Virovitice je golman Filip Buđak koji spašava „dječake s Vegeške“ od nekoliko mrtvih šansi Modrih.

Sastav Virovitice: Filip Buđak, Domagoj Kralj, Milorad Šipka, Denis Kovač, Krešimir Crvenka, Nikola Suvajac, Luka Duvnjak, Slaven Marković, Rok Horaček, Marin Đurđević. Još su nastupili: Gabrijel Palčić, Dorijan Mikičić, Kristijan Mrazović, Fran Blažinčić, Dorian Uzelac, Zlatko Osmanović, Luka Skoko, Filip Jeličić. Trener: Samuel Spudić

Sastav Dinama: Lovro Jurić, Marko Gjira, Josip Čalušić, Petar Ćuić, Mihael Briški, Mato Stanić, Lovro Anić, Tomislav Knežević, Alen Jurilj, Endri Čekići, Ilija Bagarić. Još su nastupili: Kruno Bašić, Jakov Gogić, Kim Hyunwoo, Tomislav Barišić, Karlo Plantak, Hrvoje Babec, Toni Mrkić, Matija Pintić, Tom Alen Tomić, Kim Gju, Leon Šipoš. Trener: Igor Jovičević. Pomoćni treneri: Fabijan Komljenović, Marko Marić. Suci utakmice bili su: Mladen Matić, Dora Duvnjak, Ivona Majstorović. (www.icv.hr, ip, Fotografije: Matija Rođak)