Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

28. studenoga 2016.

Glasnici istine VPŽ, Pavo Tutenov i Goran Draksler istrčali najtežih slavonskih 10 kilometara – „Papučki cener“

Članovi udruge „Glasnici istine“ Goran Draksler i Pavo Tutenov sudjelovali su na utrci „Papučki cener“ koja je najteža slavonska utrka na 10 km. Papučki cener startao je ispred zgrade Javne ustanove Park prirode Papuk Velika, a cilj je bio kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima na planinskom vrhu zvan „Anđina baraka“ te se trči uz konstantan uspon.

Ovu brdsku utrku organiziralo je Planinarsko društvo “Mališćak” iz Velike, a u spomen na jedanaest poginulih hrvatskih branitelja, ubijenih u četničkoj zasjedi 2. prosinca 1991. godine. Njima u spomen poslije završene utrke Glasnici istine ispred Spomen obilježja na „Anđinoj baraci“ simboličnim paljenjem svijeća, odali su dužnu počast. Pobjednik ove utrke bio je Ivan Maletić iz Novske dok je Goran Draksler zauzeo 9., a Pavo Tutenov 19. mjesto. U konkurenciji je bilo 70 natjecatelja koji su završili utrku. (www.vpz.hr, Glasnici istine VPŽ, Fotografije: Adrijana Štokić)