Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

22. rujna 2019.

Novo atletsko čudo iz „radionice trenera Zlatka Tota“: Virovitičanin Tin Tumpić osvojio broncu na finalu kadetskog Kupa Hrvatske na 1.000 metara

U „radionici“ trenera Zlatka Tota, ponovno se rađa jedan zanimljiv „materijal“. Ovaj vikend je u Zagrebu trčano finale kadetskog Kupa Hrvatske, natjecanje, na kojem su mogli sudjelovati samo oni koji su, na službenoj rang listi Hrvatske atletskog saveza, u kategoriji kadeta imali jedan od 12 najboljih rezultata u Hrvatskoj u ovoj godini.  A jedan od takvih bio je i Virovitičanin Tin Tumpić, učenik Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, član zagrebačkog Agrama, kojeg trenira trener s europskim pedigreom Zlatko Tot. I Tin je, iako se atletikom ozbiljnije bavi tek pet mjeseci, u utrci, koja je bila izlučna za ulazak u reprezentaciju Hrvatske i nastup na natjecanju „Srednje Europe“ (Hrvatska, Slovenija, Mađarska, Češka, Slovačka) zauzeo 3. mjesto, istrčavši 1.000 metara za 2:45:06. U reprezentaciju su se plasirala prva dvojica, dok je Tin, kojeg su tek „nedavno inficirali atletikom“ osigurao status „prve rezerve“.  (www.vpz.hr, Fotografija: Zlatko Tot)