Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

28. travnja 2011.

Zatvoreno 17. svjetsko prvenstvo pasa tragača – Hrvatska osvojila titulu svjetskih prvaka

U zgradi bivše Virovitičanke u Virovitici, zatvoreno je 17. svjetsko prvenstvo pasa tragača koje se je od 14. do 17. travnja održavalo u Virovitici i na kojem je ekipno slavila reprezentacija Hrvatske. Svečanost zatvaranja otpočela je mimohodom svih sudionika u kojem su nastupili predstavnici iz Austrije, Italije, Belgije, Češke, Danske, Estonije, Finske, Italije, Luksemburga, Nizozemske, Njemačke, Rumunjske, Rusije, Slovačke, Slovenije, Srbije, Švedske, Švicarske i Hrvatske. Nakon mimohoda proglašeni su ukupni pobjednici. Titulu svjetskih prvaka u ekipnom natjecanju odnijela je reprezentacija Hrvatske sa 383 boda, drugo mjesto pripalo je Sloveniji sa 368 bodova, treće Danskoj sa 367…. U pojedinačnoj konkurenciji svjetski prvak postao je Erwin Patzen (Švicarska)sa psom Aly vlasn. Hause Patzen -196 bodova, drogo mjesto osvojio je Dubravko Stipanić (Hrvatska) sa psom Cello vlasn. Haus Milošević – 194 boda, dok je treće mjesto zauzeo Michael Tomczak (Danska) sa psom Aik vom Rio Negro – 193 boda….. Prije proglašenja pobjednika prisutnima su se obratili predsjednik Svjetske kinološke organizacije Frans Jansen i predsjednik Hrvatskog kinološkog saveza Damir Skok, koji su se između ostalog posebno zahvalili Gradu Virovitici i Virovitičko-podravskoj županiji na velikoj pomoći pri organizaciji ovako velikog i značajnog natjecanja. Svjetsko prvenstvo održano je u organizaciji Hrvatskog kinološkog saveza, a pod pokroviteljstvom Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske. Grad Virovitica pokazao se izvrsnim domaćinom ovog nesvakidašnjeg natjecanja koje se odvijalo na poljima i poljoprivrednim dobrima oko Virovitice. Svečanost zatvaranja završena je predajom službene zastave Njemačkoj koja će biti organizator slijedećeg svjetskog prvenstva. (www.virovitica.hr)