Virovitičko-podravska županija (Uvijek otvorenih vrata)Virovitičko-podravska županija

23. rujna 2012.

Rekordan broj natjecatelja na 21. prekograničnoj atletskoj utrci Virovitica – Barcs, slavili Đuro Komlenović i Adrein Szatmari

Središnji sportski događaj, ovog vikenda bila je 21. prekogranična atletska utrka Virovitica – Barcs, koja je na startu u središtu Virovitice okupila dosad rekordan broj sudionika 120 atletičara iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije. Sve natjecatelje i sportske djelatnike uoči starta pozdravio je gradonačelnik Virovitice, Ivica Kirin. Već po tradiciji mlađi uzrasti, njih šezdesetak startali su na maloj utrci iz Terezinog Polja. U velikoj utrci na stazi dugoj 21 kilometar, kod seniora pobjedio je Đuro Komlenović iz Kutine, dok je kod seniorki slavila Adrein Szatmari iz Pecsa. Na maloj utrci, čija je staza bila duga 5.800 metara, najuspješniji je bio Milan Pammer, dok je u ženskoj kategoriji slavila Erika Hakszer. Utrka je održana u organizaciji Športske zajednice grada Virovitice, Turističke zajednice grada i Varosi sportiroda Barcs Mađarska. (www.icv.hr)